Metoda

Z nauką języka jest jak z nauką gry na gitarze. Im więcej czasu na nią poświęcasz, tym lepsze będą efekty.

guitar-806256_1280

NASZA METODA

Każdy jest inny, każdy uczy się inaczej. Cel zazwyczaj jest wspólny - swobodna komunikacja w różnych sytuacjach życia codziennego. Nie szukamy najlepszej metody nauczania, ponieważ takiej nie ma. Bierzemy pod uwagę cały kontekst edukacyjny, dlatego z różnych metod wybieramy to, co jest najcenniejsze. Liczy się efekt. Nazywamy to podejściem eklektycznym.

W zależności od grupy w nauczaniu wykorzystujemy:

• metodę bezpośrednią (direct method) oraz metodę komunikacyjną (communicative method)  komunikując się z uczniem wyłącznie w języku obcym;
  • metodę reagowania ciałem (Total Physical Response) w nauczaniu najmłodszych;
  • metodę audiolingwalną (audiolingual method)  powszechnie stosując pamięciowe opanowywanie dialogów, tekstów i dryli jezykowych oraz stosując system nagród;
  • metodę Silent Way wykorzystując tzw. klocki Cuisinaire'a pomocnych na przykład w nauczaniu szyku zdania;
  • metodę sugestopedii (Suggestopedia) łącząc nauczanie z technikami relaksacyjnymi i tym samym dbając o bezstresową atmosferę na zajęciach.

Aby uatrakcyjnić uczniom zajęcia i ułatwić zapamiętywanie słówek i struktur gramatycznych wykorzystujemy wiele technik aktywizujących.

• techniki audiowizualne
  • technikę dramy, czyli zajęcia teatralne
  • technikę portfolio
  • technikę projektu
  • mnemotechniki jako wsparcie w nauce języków obcych
  • nasze niezapominajki i flash cards
  • Technikę Słów Zastępczych (TSZ)
  • mapy myśli – czyli metody inteligentnego notowania, uczenia i zarządzania informacją.