TOEFL Junior

 

TOEFL Junior - plakat

Dlaczego uczniowie powinni przystąpić do egzaminu TOEFL® Junior?

Egzamin TOEFL® Junior oferuje następujące korzyści:

 • Dostarcza rodzicom oraz nam - nauczycielom obiektywną informację na temat postępu ucznia w rozwijaniu języka angielskiego.
 • Ocenia umiejętności w języku angielskim i przygotowuje do studiĂłw zagranicznych, oraz moĹźe być podstawą do zwolnienia z lektoratu na studiach wyĹźszych w Polsce.

Czym jest egzamin TOEFLŽ Junior?

TOEFL® Junior jest testem w wersji papierowej, oceniającym poziom języka angielskiego wśród uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Egzamin weryfikuje biegłość językową uczniów przede wszystkim w środowisku szkolnym jak i w życiu codziennym.

Kto może przystąpić do egzaminu TOEFL® Junior?

Uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich, oraz grupy realizujące program gimnazjalny w Centrum Językowym Broadway.

Jakie umiejętności są testowane w ramach projektu?

 • Listening Comprehension
  • Umiejętność słuchania prostych interpersonalnych sytuacji
  • Umiejętność słuchania prostych instrukcji
  • Umiejętność słuchania prostych sytuacji w kontekście nauki szkolnej
 • Language Form and Meaning
  • Biegłość w kluczowych elementach języka takich jak gramatyka i słownictwo w kontekście do sytuacji
 • Reading Comprehension
  • Umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstĂłw szkolnych
  • Umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstĂłw poza szkolnych

Ile czasu trwa TOEFLŽ Junior?

Egzamin TOEFL® Junior trwa 110 minut i składa się ze 126 pytań wielokrotnego wyboru podzielonych na trzy sekcje: Listening Comprehension (42 pytania), Language Form and Meaning (42 pytania), and Reading Comprehension (42 pytania).

Jak oceniany jest TOEFLŽ Junior?

Ocena jest wyliczona według standardów ETS opierających się na jakości i bezstronności. Końcowy wynik jest obliczany na podstawie liczby poprawnych odpowiedzi w zależności od ich poziomu trudności.  Dlatego, taka sama liczba prawidłowych odpowiedzi w różnych arkuszach testowych nie koniecznie zakończy się takim samym wynikiem.

Gdzie jest oferowany TOEFLŽ Junior?

Egzamin TOEFL® Junior cieszy się ogromną popularnością w krajach anglojęzycznych, w szkołach językowych, gimnazjach oraz liceach. Egzamin jest aktualnie dostępny w ponad 25 krajach, a wkrótce dotrze do pozostałych państw na całym świecie.

Koszt przystąpienia do egzaminu w ramach projektu to tylko 10 zł (pokrycie kosztów materiałów egzaminacyjnych). Uczeń otrzyma dyplom za udział w egzaminie oraz będzie miał możliwość potwierdzenia wyniku międzynarodowym certyfikatem TOEFL Junior. Koszt takiego certyfikatu wynosi 199 zł i jest tylko dla osób chętnych. Nie ma konieczności wykupienia go po egzaminie jeśli ktoś nie chce.

I jeszcze jedna ważna wiadmość. Egzaminu nie można nie zdać:) Jest to test diagnostyczny, czyli sprawdza znajomość języka w europejskiej skali CEFR. Przystępujac do testu, uczeń będzie miał możliwość dowiedzieć się, czy zna język na poziomie np. A2 lub B2.

Egzamin odbędzie się w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym 23 kwietnia 2016 roku o godz. 10:00, Aula, ul. Prusa 12. Zapisy przyjmujemy w Centrum Językowym Broadway (ul. 3 Maja 5a, Siedlce) mailowo (broadwaysiedlce@gmail.com) i telefonicznie 509 666 949. Godziny otwarcia sekretariatu: poniedziałek - piątek 14.00 - 19.00.

Gorąco polecamy!